Naše historie

Bohemian Pipe Band je tradiční skotský dudácký band, který dříve vystupoval pod názvem The 1st Czech Pipes and Drums, přičemž jeho historie sahá až do roku 2007. Během svého působení se zůčastnil také několika mezinárodních akcí a někteří členové dokonce zavítali do Piping College ve skotském Glasgow, kde zdokonalovali svou hru pod vedením zkušených instruktorů.
Snažíme se představit dudáckou hudbu českému posluchači, tak, jak je hrána ve Skotsku a nejen tam, neboť věříme, že i v naší kotlině leží odkaz dávných keltů, kteří tudy procházeli a hudba hraná v dnešních zemích, v nichž je nejvíce zastoupená keltská kultura by nám tak neměla být cizí.
K názvu Bohemian Pipe Band jsme přistoupli kvůli složitosti předchozího názvu, neboť si myslíme, že Bohemian Pipe Band vystihuje nejvíce to, co děláme. A tím je krása skotské dudácké muziky na území České republiky, neboli Bohemie, z keltského Boiohemum.
Boiohemum gu bràth!  

Historie skotských dudáků v České republice ZDE

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky